Bornova Reiki
Kişisel Gelişim ve Eğitim Merkezi

Reiki Nedir, Ne Değildir?

Kanji Japoncası iki kelimeden; Rei (Her yerde var olan, evrensel) ve Kİ (Canlı hücrede var olan enerji, yaşam enerjisi) oluşan birleşik bir kelimedir. Reiki'nin Büyük Üstadı Hawayo Takata'nın tanımı ile "Evrensel Yaşam Enerjisi" olarak benimsemiştir. Ruhsl yaşam enerjisi, sevgi dolu yaşam enerjisi gibi tanımları da verilen Reiki, burada geçen sıfatlardan da anlaşılacağı gibi salt enerji olarak kabul edemeyeceğimiz, bunun çok ötesinde bilinci olan şifa enerjisidir. İhtiyaç duyulan bir konuda problemin nedenine inip bulan ve çözen bir enerjidir. Reiki kökleri çok eskilere dayanan kişisel gelişimide içeren bir şifa tekniğidir.

Reiki enerjisi içimizde doğuştan var olanı yeniden hatırlamadır. Bedenimizin ağrıyan bir yerine veya yaralandığımızda ellerimizi kullanmak, ellerimiz ile kendimize şifa vermek doğal bir iç güdüdür. Anneler bunu çocuklarına hep yapar. Annelerin çocuklarına dokunuşlarında daima içten gelen bir sevgi ve özen vardır. Reikiyi bioenerji ile karıştırmamak gerekir. Reiki enerjisi tümüyle pozitif bir enerji kullanım yöntemidir. En çok bilinen şifa formlarından biridir. Koşullar ne olursa olsun hiçbir canlıya zarar vermez. Reiki enerjisini hayatımızın her alanında kullanabiliriz. Reiki doğaüstü değil doğal bir enerjidir. Reiki enerji frekansı koşulsuz sevginin iyileştirici gücün ışığın titreşimlerini içeren bilinci olan bir şifa enerjisidir.

Reiki dini bir öğreti değildir. Tüm dinleri kucaklayan bir özellikte olmasına karşı bir dine hizmet etmez ya da bir dine ait değildir. " Alternatif Tıp " tanımlaması da Reiki için doğru bir tanımlama olmayacaktır. Tıbbi uygulamaların daima yanında olan ve bu uygulamaların insanı sağlığına kavuşturmasında eksik ve yetersiz kalan unsurları tamamlayan ve rahatsızlıklara yol açan etkenlerin önlenmesini amaçlayan bir tekniktir.

Tıp bilimi asırlardır insan fizyolojisini ele almış ve hastalıkları, rahatsızlıkları, semptomlarına göre değerlendirerek, bu semptomların giderilmesine yönelik çalışmayı benimsemiştir. Semptomlar ayıklanarak rahatsızlıkların kökenine gidilmesi son yıllarda gelişen tekniklerle mümkün olmaya başlamakla birlikte tüm çalışmalar hala fizyoloji üzerinedir. Ancak Reiki, tıbbi uygulamaları hiçbir şekilde reddetmeden, insanı sadece fizyolojisi ile değil aynı anda ruhsal yapısıyla da bir bütün olarak ele alır. Temelde rahatsızlıkların kaynağını farklı bir bakış açısıyla değerlendirir ve insanın mevcut bağışıklık sisteminde oluşan uyumsuzluk ve yetersizliklerin, tüm rahatsızlıkların kaynağı olduğunu gösterir. Bu nedenle, tıbbi uygulamalar fizyolojik tedaviyle uğraşırken aynı anda Reiki, rahatsızlığın kaynağına inerek bağışıklığın evren enerjisiyle kuvvetlendirilmesini ve şifanın sürekliliğini sağlar.

Sağlıklı olduğu varsayılan kişilerde ise düzenli Reiki uygulamaları, rahatsızlık ve hastalıkların oluşmasını çok önemli ölçüde önlemektedir. Bugün Batı toplumlarında tıp alanında da Reiki uygulamaları tamamlayıcı tedavi olarak kabul görmektedir. Sadece Amerika’da hastane ve kliniklerde lisanslı ve kadrolu şekilde çalışan ‘Reiki Practitioner’ sayısı 200.000’i aşkındır.

Reiki'yi bir felsefeden ibaret saymakta, bir meditasyon tekniği olarak görmekte bizi yanolgıya götürür. Reiki derin bir felsefeye sahip olduğu doğrudur; fakat bu ancak bir yönüyle göstermek olur.

Reiki, Yaradan'ın insanlara sunmuş olduğu en saf ödüldür. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal boyutta insanı şifalandırır, insanın kendini tanımasını, dengede olabilmesini, kendi değerinin farkına varabilmesini ve yaratılan herşeye derin bir sevgi ve saygıyla bağlı olup tekamül sürecimize imkan sunan bir öğreti olarak tanımlayabiliriz. Reiki'yi bir şifa yöntemi olmak dışında, kişisel olarak gelişmemize yardım eden, mucizelerle dolu bir yaşama kapı açan uygulamalı bir teknik olarak görebiliriz.

Reiki öğrenmek için hiçbir koşula ihtiyaç yoktur, sadece istemeniz yeterlidir. Eğer doğru zamandaysanız Reiki ile tanışacaksınız ve zaten istiyorsanız doğru zamandır. O bir şekilde hayatınıza girecektir.

Reiki bir şifa tekniğdir ve kendimize şifa verebildiğimiz gibi diğer kişilere ve tüm canlılara bu şifa enerjisini kullanabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her an duygularınızı, zihninizi, bedeninizi ve hatta olayları şifalandırabilirsiniz. Reiki herkese açıktır ve tamamen saf sevgiyi taşır.

REİKİ KENDİMİZ İÇİN VEREBİLECEĞİMİZ EN GÜZEL HEDİYEDİR, SADECE KENDİMİZ İÇİN DEĞİL ÇEVREMİZ İÇİNDE. BİZ ŞİFALANDIKÇA VE DEĞİŞTİKÇE ÇEVREMİZDE DEĞİŞİR. KENDİNİZE BU İYİLİĞİ VE HEDİYEYİ VERİN. SİZİN OLANI, YARADANIN SİZE SUNMUŞ OLDUĞU ARMAĞANI ALIN.

 

 

Telefon:  0532 438 18 89

Email:  info@bornovareiki.com

Address:  Ankara Caddesi No:125 En Life Apt

Kat:6 Daire: 45 Bayraklı / İZMİR

  • Videolar
  •  Terapi Fotoğrafarı
  • Fotoğraflar
  • Sipariş
  • Bireysel Danşmanlık
  • Aktivasyon

Designed By Ural Tekin